Rozrzucone banknotyPosiadasz rachunek w banku od wielu lat? Od pewnego czasu zauważasz, że kosztuje Cię on zbyt wiele? W każdej chwili możesz zastąpić go tańszym. Jak to zrobić?

Po pierwsze porównaj oferty kilku banków. Zastanów się, czy w innym banku będziesz płacić mniej. Musi to być decyzja przemyślana. Pomocne Ci będzie odwiedzenie placówek banków lub odwiedzenie ich stron internetowych. Kiedy już wybierzesz odpowiedni dla Ciebie bank skonsultuj go z najbliższymi (może ktoś posiadał konto w tym banku i nie był z niego zadowolony?). Następnie wybierz się do placówki, w której chcesz założyć rachunek. Założenie go zajmuje kilkanaście minut. Możesz też pomyśleć o koncie internetowym, żeby płacenie rachunków stało się łatwiejsze.

W wybranym banku złóż pisemną dyspozycję przeniesienia rachunku. Pracownicy banku będą pomocni w tej czynności. Ten dokument poinformuje ZUS, Urząd Skarbowy i wszystkie wskazane instytucje o zmianie numeru rachunku.

Przenieś też wszystkie usługi płatnicze na nowe konto, by móc już tego samego dnia dokonywać wszystkich możliwych operacji

Pamiętaj, że założenie konta internetowego może przynieść wiele korzyści – przede wszystkim nie trzeba już płacić za przelewy. Jest to zatem oszczędność.

Komentarz (1)

  1. Kelsie Mongomery said on 14-12-2012

    Grubsza historia!!! Czekam na kolejne wpisy bo widze, ze akcji wam nie braknie. Trzymamy kciury za was i za Renie

Dodaj komentarz