Bawiące się dzieckoZabawek jest naprawdę dużo i niektóre możemy przeznaczyć na użytek tylko domowy, jak i tylko na zewnątrz, gdyż mogą gwarantować świetną zabawę, ale w domu raczej z nich żadne dziecko nie skorzysta. Najpopularniejsze zabawki tego typu ocierają się lub są też sprzętem sportowym, co tylko podnosi walory korzystania z nich przez dzieci. Pojazdem i zarazem zabawką, o której na początku marzy każde dziecko jest rower, który bawi, ale też uczy samodzielności, utrzymania równowagi przy jednoczesnym rozwoju fizycznym.

Bez siniaków się nie obejdzie

Rowery to zabawki dla dzieci, które mogą sprawić, że dziecko potłucze sobie nogi czy kolana, ale warto zachęcić go do nauki jazdy na nim, a jak spadnie to zachęcać go do podejmowania dalszych prób. Do innych zabawek, które można wykorzystać do zabawy na dworze są zabawki do gier np. piłki, badminton, unihokej, deskorolki, rolki, wrotki, łyżwy, sanki itd., które korzystnie wpływają na nasze dziecko, ale także na nas bo kto powiedział, że takie zabawki nie mogą być wspólnie z dzieckiem użytkowane przez rodziców. Większość gier i zabaw przy użyciu zabawek na świeżym powietrzu wymaga obecności przynajmniej dwóch osób, aby nie była nudna, więc taki czas i zabawki można wykorzystać na wspólny czas jaki rodzice spędza ze swoimi dziećmi.

Zabawa to podstawa

Najważniejsze to pamiętać o tym, że zabawki maja sprawiać dzieciom radość, a użytkowanie ich czyli zabawa nimi ma być wolnym wyborem dziecka a nie przymusem. Szczególnie jest to ważne jeśli zdecydujemy się na zabawki o charakterze edukacyjnym dla swoich dzieci, gdyż „zmuszanie” ich do zabawy tymi zabawkami i tylko nimi z racji tego, że mogą one czegoś nauczyć zniechęci dziecka równo do zabawy, jak i do nauki. Nie kupujmy kolejnej zabawki maskotki, gdy dziecko ma ich już dużo i nie chce się nimi bawić, wtedy wybierzmy coś innego np. grę planszową, puzzle, książkę czy malowankę itd., gdyż dzieci lubią zabawki i zabawy, które wymagają od nich skupienia i użycia wyobraźni. Chcąc dziecko zając czymś nie musimy na siłę sadzać go przed odbiornikiem TV czy komputerem i niech tam sobie coś ogląda bo lepszym rozwiązaniem jest kartka papieru, kredki, farby lub ołówek i prośba o narysowanie np. tego, co dziecko dziś robiło. Bardzo ciekawymi i rozwijającymi zabawkami są różne gry planszowe, zgadywanki, puzzle, gdyż wymagają samodzielnego działania i myślenia, ćwiczą koncentrację,  a także uczą cierpliwości. Wybór ich jest duży i bardzo różnorodny i warto takie zabawki wybierać w porozumieniu z dzieckiem, które zamiast postaci z bajek woli puzzle ze zwierzętami itd.

Dodaj komentarz