psycholog2Kryzys ekonomiczny i zła sytuacja gospodarcza kraju nie wpływają pozytywnie na nastroje obywateli. Badania wykazują, że coraz więcej osób boryka się z problemami materialnymi, długami. To z kolei rodzi spore problemy psychiczne, wiele osób nie wytrzymuje presji i stresu, załamuje się, popada w depresję. Wtedy pomoc psychologa, a nawet psychiatry jest niezbędna. Na szczęście psycholog nie musi nam kojarzyć się tylko z negatywnymi przeżyciami.

Po pierwsze: psychoterapia

Oczywiście podstawowym celem działania psychologa jest pomoc osobom zagubionym, z problemami, nie umiejącym poradzić sobie z życiem. Do psychologa w większych miastach tj. Wrocław zgłasza się dużo osób zestresowanych, mających duże problemy w pracy, będących cały czas pod presją. Frustracja jest ich głównym problemem i najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tego typu problemami może być właśnie psychoterapia prowadzona przez profesjonalnego psychologa.

Lifelong learnig

Lifelong learnig, czyli w wolnym tłumaczeniu uczymy się całe życie. W dzisiejszych czasach nie da się żyć nie doskonaląc się. Oczywiście są to specjalne szkolenia branżowe, nauka języków obcych czy jazdy skuterem, ale poza tym warto zainwestować w swoje wnętrze. I właśnie tutaj może nam pomóc psycholog. Wiele gabinetów oferuje oprócz standardowej psychoterapii, szkolenia obejmujące różnorodną tematykę związana z samorozwojem. Dobry psycholog może pomóc nam rozwinąć skrzydła, ułatwi komunikację z innymi ludźmi, doda pewności siebie. Wielu pracodawców wysyła swoich pracowników na szkolenia z zarządzania zasobami ludzkim, zarządzania czasem czy motywowania. To ważne i przydatne umiejętności, w które z pewnością warto zainwestować. We Wrocławiu usługi z zakresu psychoterapii, coachingu i szkoleń oferuje gabinet Pani Magdaleny Gruszki, o którym więcej możemy poczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz