zestresowanyStres stał się jednym z większych problemów naszego społeczeństwa. Bardzo szybkie tempo życia, spore wymagania pracodawców, ale także narzucanie samemu sobie wysokich wymagań, ciężka sytuacja na rynku pracy, często także kredyt czy inne zobowiązanie. To wszystko sprawia, że wiele osób wręcz nie radzi sobie ze stresem. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do wielu problemów. Organizm pod stałym stresem ma obniżoną odporność, jest bardziej podatny na urazy i przede wszystkim mniej wydajny.

Jest kilka sposobów na odzyskanie energii, bez często niemożliwych długich wakacji. Nawet za kilkadziesiąt złotych i to jednego dnia można naprawdę solidnie się zrelaksować.

masażMasaże relaksacyjne

Choć pierwsze masaże służyły w obrzędach religijnych dalekiego wschodu, a później były stosowane w medycynie, to obecnie chyba najczęściej ich kojarzoną funkcją jest relaks. Przeglądając oferty gabinetów masażu można znaleźć wręcz dziesiątki przeróżnych rodzajów masaży. Począwszy od relaksacyjnych masaży gorącymi kamieniami, przez masaże lecznicze po te mające leczyć cellulit czy odchudzające. Rozluźnienie mięśni, cicha i spokojna atmosfera – to wszystko sprawia, że nasz organizm wchodzi w stan głębokiego relaksu i dzięki temu po wyjściu z gabinetu czujemy się jak nowo narodzeni.

Zwiększanie skuteczności masaży

Relaksacyjny efekt można także zwiększać dzięki kilku ciekawym trikom, z których często korzystają gabinety. Pierwszą i najbardziej oczywistą częścią jest aromaterapia. Masaż relaksacyjny połączony z miłymi uspokajającymi zapachami wprowadza w bardzo głęboki relaks. Nie brakuje nawet osób, które same w domu stosują aromaterapię, bo choć najważniejszym ludzkim zmysłem jest wzrok, to jednak węch także odgrywa bardzo istotną rolę.

Kolejnym zmysłem, który bywa wykorzystany podczas wykonywania relaksacyjnych masaży jest słuch. Stosowane są np. relaksacyjne utwory muzyczne, jednak nie każdy lubi taką muzyką. Dużo lepszym rozwiązaniem są więc dźwięki natury, najczęściej lasu, morza lub dźwięk płynącego strumyka.

Dodaj komentarz