WypadekSamochodowe ubezpieczenie OC to jeden z największych wydatków, które co roku musi ponieść właściciel pojazdu. Ceny polis są różne i zależne od wielu czynników – pojemności silnika samochodu, wieku kierowcy, bezszkodowej jazdy, zawsze jednak są znacznym uszczupleniem domowego budżetu. Ten przykry obowiązek warto jednak oceniać jako niesamowitą gwarancję bezstresowej jazdy.

Czym jest ubezpieczenie OC? To polisa, której zadaniem jest ochrona ubezpieczeniowa w sytuacji zdarzenia drogowego – chociażby wypadku czy stłuczki. Oczywiście można stwierdzić – przecież przy bezszkodowej jeździe to zbędny wydatek. Owszem – tak jest w rzeczywistości – polisa kosztuje a nie przynosi profitów, warto jednak pamiętać, ze wypadek, stłuczka, to sytuacje, które mogą zdarzyć się w każdej chwili i rzecz jasna nie trzeba zawinić, aby tak było. Wiadomo bowiem, że może zawinić inny kierowca, jednak nie posiadając polisy ubezpieczenia OC i w takiej sytuacji można wpędzić się w spore kłopoty

Na koniec warto dodać – brak polisy OC to olbrzymie kłopoty podczas kontroli drogowej – Policja z pewnością nie zezwoli na kontynuowanie jazdy i powiadomi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Instytucja ta, zgodnie z przepisami prawa, może za brak polisy OC nałożyć wysoką karę. W zależności od rodzaju pojazdu, może ona sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Ryzykować czy płacić? W przypadku polis OC warto jest po prostu zapłacić. Posiadanie polisy jest nie tylko obowiązkiem,, ale również gwarancją spokojnej jazdy. Nawet jeśli wiąże się z kosztami warto pamiętać, ze można stracić więcej. Bez ważnej polisy OC lepiej nie wyjeżdżać na drogę publiczną.

Dodaj komentarz