KarateSzukając ciekawych zajęć w wolnym czasie mamy naprawdę sporo możliwości. Zawsze warto szukać czegoś konstruktywnego zamiast siedzieć wieczorami przed telewizorem lub komputerem. Trenowanie sztuk walki może być bardzo ciekawym pomysłem zarówno dla panów jak i dla pań. Postaramy się przybliżyć kilka zalet takich zajęć.

Zdrowe ciało

Praktycznie wszystkie sztuki walki wymagają od osoby posługującej się nimi dużej gibkości, często siły fizycznej i zawsze zwinności. Dlatego duża część takich zajęć to intensywne ćwiczenia. Podczas samej nauki i ćwiczeń także trenujemy całe ciało, prawie każdy mięsień. Podobnie jak taniec, sztuki walki świetnie wpływają na rzeźbę i wygląd ciała.

Kształtowanie charakteru

Nigdy celem kursów sztuk walki nie jest uczenie pseudo kibiców czy innych agresywnych osób metod na lepsze bicie się. Chodzi o naukę obrony, poprawę pewności siebie i samooceny. Zawsze na takich zajęciach uczą, że walka jest ostatecznością.

Bezpieczeństwo

Poza samą możliwością obrony przed agresywnymi osobami, ćwicząc sztuki walki zawsze uczy się także bezpiecznie upadać i przyjmować ciosy. Przy wyuczonych odpowiednich odruchach, nawet uderzenie drewnianą pałką, nie musi być mocne. Także wszelkie przewroty, uniki mogą być nawet więcej niż pomocne.

Sztuk walki jest naprawdę wiele, także w zależności od tego na co się zdecydujemy, każdy z wymienionych elementów będzie w większym lub mniejszym stopniu wyćwiczony. W karate stawia się ogromny nacisk na charakter, w judo na chwyty obezwładniające itd.

Dodaj komentarz