suplementy dietyDbanie o zdrowie to ostatnio bardzo modny trent. Wszelkie diety, zestawy ćwiczeń, a nawet książki z „filozofiami” zdrowego życia są bardzo popularne. Problem w tym, że większość z nas jest zbyt leniwa lub nie mamy czasu żeby tak mocno wgłębiać się w ten temat i zmieniać swoje nawyki żywieniowe i sportowe. Ten problem sprawnie wyłapały firmy produkujące suplementy diety.

Najpopularniejsze suplementy diety

Można je podzielić na dwie grupy: wspomagające prace naszego organizmu i te mające pomóc w konkretnym problemie. Pierwsze dawniej bardziej popularne były w formie zbiorów witamin. Przykładem mogą być witaminy centrum kierowane do rodzin. Teraz jednak coraz częściej mają być pomocne w konkretnych niedoborach. Popularne są te zawierające magnez i kierowane są do osób ciężko pracujących lub kobiet w ciąży. Druga grupa to w zdecydowanej większości substancje mające pomagać w odchudzaniu. Mogą to być wyciągi z jakichś roślin, minerały lub jeszcze inne specyfiki o ciekawie brzmiących nazwach.

Ich skuteczność

Tu pojawiają się pierwsze problemy, bowiem większość klientów traktuje suplementy diety jak leki, a to duży błąd. W większości przypadków nie ma żadnych badań co do ich skuteczności ani tego jak się wchłaniają. Mylące jest to, ze wyglądają jak leki i często są sprzedawane w aptekach. Bardzo często można je jednak bardziej porównać z produktami spożywczymi, które są wręcz mało smaczne i drogie.

Dodaj komentarz