włosyKażda kobieta, ale i wielu mężczyzn, często korzysta z usług fryzjera. Farbowanie, skracanie, balejaż, pasemka, przedłużanie i znów farbowanie. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że nasze włosy po jakimś czasie są łamliwe i słabe. Oczywiście możemy zdecydować się profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznych, które szybko wzmocnią i odżywią nasze włosy, ale jeśli chcemy zaoszczędzić to równie dobrze możemy urządzić sobie salon fryzjerski w domu.

Dobrze dobrana pielęgnacja

Każdy marzy o jedwabistych i pełnych blasku włosach. Jednak, aby nasze włosy były w dobrej kondycji, należy nauczyć się o nie dbać już od podstaw. Troska o wygląd włosów zaczyna się już podczas mycia. Dlatego bardzo ważne jest, w jaki sposób myjemy włosy i jakiego używamy szamponu. Kosmetyk należy dobrać do rodzaju włosów, ich kondycji i wyglądu. Le dobrany szampon może nadmiernie wysuszyć włosy lub sprawić, że będą się zbyt mocno przetłuszczały. Jeżeli mamy problem z łupieżem szampon powinien dodatkowo zawierać substancje, które mu zapobiegną.

Odżywianie i nawilżanie

Wiele kobiet na co dzień używa szamponu 2w1 połączonego z odżywką. Jednak jest to duży błąd, gdyż takie rozwiązanie sprawdza się jedynie w przypadku mocnych i gęstych pasm. Natomiast jeżeli nasze włosy są słabe lub farbowane potrzebują intensywniejszej pielęgnacji. Odżywka to preparat wielozadaniowy i niesamowicie skuteczny – wzmacnia, odżywia, nawilża i regeneruje. Musi być jednak prawidłowo dobrana do rodzaju włosów i użytkowana zgodnie z instrukcją. Dlatego jeżeli kupujemy odżywkę, którą należy spłukać to tak właśnie trzeba zrobić.

Dodaj komentarz