Zgrabna sylwetkaJedzenie byle czego w pośpiechu siedząca praca i brak ruchy to główne przyczyny rosnącego odsetka osób z nadwagą. Problemy z otyłością mają już nie tylko Amerykanie, ale i Polacy, Niemcy, Brytyjczycy i wiele innych zachodnich narodowości. Nadwaga jest jedną z poważniejszych problemów zdrowotnych zachodniej cywilizacji.

Walka z nadwagą jest już zauważana przez wiele rządów państw europejskich jednak jeśli sami nie chcemy walczyć ze swoją wagą, to nikt nas do tego nie zmusi. Zdrowa dieta to oczywiście bardzo istotny element kuracji odchudzającej, jednak osoby myślące, że samą zieleniną zrzucą kilkanaście kilogramów, na pewno szybko się przeliczą. Sport to jednak podstawa. Jaki jednak warto wybierać?

Jazda na nartach lub snowboardzie

Na pierwszy rzut oka narciarstwo jest lekkim sportem, który nie nadaje się na spalanie nadmiaru kalorii. Faktycznie jednak wystarczy zjechać choć raz, aby odczuć jak bardzo jest to wymagający sport. Głównym elementem wpływających na świetne właściwości odchudzające białego szaleństwa jest balans ciała. Każda zmiana kierunku wymaga pracy prawie wszystkich mięśni w ciele. Jednak dużym problemem tego sportu jest wysoki koszt sprzętu i karnetu oraz fakt, ze można go uprawiać tylko zimą.

Pływanie

Bardziej dostępnym sportem jest pływanie. W końcu praktycznie nie ma w Polsce miast bez pływalni lub z taką placówką w niedalekiej odległości. Samo pływanie jest świetnym sportem na odchudzanie ze względu na wytężoną pracę zarówno nóg jak i rąk, a przy tym mięśni pleców i brzucha. Pracują więc znów wszystkie mięśnie, jednak w tym przypadku wysiłek jest trochę lepiej rozłożony na ciele. Pływanie także wymaga dobrej kontroli oddechu co pozytywnie odbija się na kondycji.

Bieganie

Zdecydowanie najłatwiejszym w uprawianiu sportem odchudzającym jest bieganie. Popularnie zwany Jogging może uprawiać każdy i w każdym wieku. Dzięki równomiernemu rozłożeniu wysiłku w czasie ciało pobiera dużą ilość energii z tkanki tłuszczowej co pozwala szybko schudnąć.

Dodaj komentarz