szkłoWspółcześnie mamy naprawdę wiele możliwości na to, aby urozmaicać wygląd mieszkań czy domów w których mieszkamy. Przykładem takiej ciekawej mody jest szkło dekoracyjne, które może występować w różnych formach. Na przykład w przypadku mebli spotkamy pierwszy rodzaj tego elementu ozdobnego. Szyby znajdujące się w takich meblach mogą być wykonane w postaci witrażu lub szyb, które mają różnego rodzaju zdobienia. Podobne zabiegi stosuje się na przykład w przypadku ław, które posiadają szklane blaty.

Szkoło dekoracyjne w postaci kafli

Dużo bardziej popularne szkło dekoracyjne to takie, które występuje w postaci kafli. Ich wielkość jest zbliżona często to tradycyjnych kafelków ceramicznych, jednak grubość jest dużo większa. To konieczne, gdyż dzięki temu szklany kafel jest bardzo wytrzymały. Z takich kafli można wykonywać wiele pięknych rzeczy. Mogą to być małe ścianki, podstawy do mebli czy na przykład kabiny prysznicowe. Ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia

Szkło dekoracyjne w pięknych kolorach

Ogromną zaletą szkła dekoracyjnego jest to, że można kupować je w różnych wersjach kolorystycznych. Ustawienie ścianki z takiego kolorowego szkła w dobrze naświetlonym miejscu sprawi, że całe pomieszczenie będzie mieniło się od pięknych barw. Kafle szklane mogą tworzyć także różne wzory. Możliwości są na tyle duże, że producent może na takich kaflach umieścić nawet nasze zdjęcie, które powstanie po odpowiednim ułożeniu kafli, dosłownie tak samo jak puzzli. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest po prostu nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz