psycholog wrocławWrocław jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Jest to oczywiście idealne miejsce pracy i życia dla wielu osób, jednak nie dla wszystkich. Są osoby, które przyjeżdżają do Wrocławia za przysłowiowym chlebem, ale nie umieją się odnaleźć w skomplikowanej, nowej sytuacji. Wtedy pojawiają się nerwice, załamania, depresje. Czasami potrzebna jest pomoc psychiatry, ale najlepiej zacząć od wizyty u psychologa.

Szybka wizyta u psychologa

Każdy kto wyprowadza się do większego miasta ma na początku problemy z aklimatyzacją. Zwłaszcza jeżeli wcześniej mieszkał w mniejszej miejscowości. Zgiełk Wrocławia, korki, ciągła pogoń nie wiadomo za czym – to wszystko może przytłoczyć. Psycholog Wrocław jest przygotowany na przyjecie osób właśnie z takimi problemami. Najlepiej umówić się na wizytę już na początku zaburzeń, kiedy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy. Bezsenność, ciągły stres, zaburzenia odżywiania, płaczliwość – objawów może być naprawdę sporo i tylko psychoterapeuta może stwierdzić, czy pomoc jest niezbędna.

Początkowy wywiad

Każdy dobry psycholog zaczyna rozmowę ze swoim pacjentem od dokładnego wywiadu. Najczęściej zaczyna się od luźnej rozmowy, a później pacjent wypełnia ankietę. We Wrocławiu na tym etapie psychoterapię kończy ok. 30% pacjentów, którzy kwalifikują się do wizyty u psychiatry. W takich przypadkach potrzebna jest pomoc lekarza i włączenie leczenia medykamentami. Depresja to ciężka choroba, która musi być leczona lekami psychotropowymi, a takich psycholog wypisywać nie może. Jednak w większości przypadków wizyta u psychoterapeuty w zupełności wystarczy.

Dodaj komentarz