psychologCiężka sytuacja na rynku pracy przynajmniej powinna skłaniać młodych ludzi do szukania zawodów, które dadzą im pewną przyszłość. Oczywiście jeśli mamy jakieś specjalne talenty, to właśnie je jest najlepiej rozwijać. Jednak zdecydowana większość młodych ludzi albo ich jeszcze nie odkryła, albo nigdy tego nie zrobi. Dlatego też pozostaje szukanie profesji, które choć częściowo pokrywają się z zainteresowaniami. Psychologia jest nauką, która może być ciekawa dla każdego.

Czy więc praca jako psycholog to dobry pomysł na życie? Warto przeanalizować kilka za i przeciw, a także zweryfikować wyobrażenia o pracy psychologa.

Zapotrzebowanie na psychologów

Faktem jest, że w tej chwili w wielu branżach zauważa się jak pomocna może być praca specjalisty z zakresu psychologii. Zupełną podstawą są oczywiście psychoterapeuci, którzy przyjmują pacjentów w swoich gabinetach lub pracują w większych ośrodkach. Psychologowie także współpracują z policją, strażą pożarną czy innymi służbami. Często mogą nawet znaleźć tam pracę na stałe. Nowością jednak jest praca psychologów w korporacjach, zwykle jako specjaliści od zasobów ludzkich lub jako specjaliści od reklamy.

Realia pracy jako psycholog

Psychologowie kojarzą się nam z dość zamożnymi osobami, jednak realia nie zawsze to potwierdzają. O ile niektórym psychologom faktycznie udaje się osiągnąć spory sukces, to jednak większość absolwentów psychologii ma spore problemy. Faktem w dużym stopniu wpływającym na to, że nie warto iść na psychologiczne studia jest to, że zwyczajnie chętnych na takie kierunki jest wyjątkowo dużo.

Dodaj komentarz