przekłuwanie uszu łódźWiększość kobiet, ale nie tylko, lubi nosić wszelkiego rodzaju kolczyki i inne świecidełka w uszach. Dodają one uroku i wdzięku, a odpowiednio dobrane podkreślają owal twarzy i odwracają uwagę od mankamentów. Jednak aby korzystać z kolczyków, wpierw trzeba pójść na zabieg przekłuwania uszu. W Łodzi można przekłuć uszy praktycznie w każdym salonie kosmetyczny, jednak są pewne ograniczenia.

Tradycyjne przekłuwanie uszu

W Łodzi 98% dorosłych kobiet ma przekłute uszy. Część z nich miała przekłuwane uszy w sposób profesjonalny, u kosmetyczki, w sterylnych warunkach i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jednak jest też spora część, która przekłuwania uszu nie wspomina najlepiej. Są to najczęściej kobiety, którym już jako małym dziewczynkom ich mamy lub babcie przekłuwały uszy igłą metodą na korek lub na ziemniaka. Niestety taki sposób przekłuwania uszu niejednokrotnie kończył się infekcją i wielkim bólem, co dla małego dziecka jest prawdziwą męką. Ale kiedyś to była norma. Teraz czasy się zmieniły.

Nowe nie znaczy lepsze

Pomimo tego, że teraz mało kto decyduje się na przekłuwanie uszu metoda tradycyjną, to i tak la małego dziecka ten zabieg jest dużym stresem i wiąże się z niemałym bólem. Niestety wciąż sporo młodych mam chce, aby ich małe dziewczynki nosiły kolczyki. Nie ma problemu jeżeli na przekłuwanie uszu decyduje się dziewczynka mająca 6-7 lat i wie, że wiąże się to z pewnym dyskomfortem i wyrzeczeniem. Gorzej jednak, jeżeli to mamy przychodzą na przekłucie uszu z niemowlakiem trzymiesięcznym. Takie dziecko nie rozumie co się z nim dzieje i odczuwa ogromny stres związany z przekłuciem uszu. Dlatego też przekłuwanie uszu Łódź dla niemowlaków poniżej 2 roku życia zostało w wielu salonach zakazane.

Dodaj komentarz