WnętrzePomieszczenia w których na co dzień przebywamy zawsze powinny być tak urządzone, aby były praktyczne i przy tym, abyśmy się dobrze w nich czuli. Wystrój ma główny wpływ właśnie na ten czynnik. Składa się na niego wykończenie wnętrza czyli materiał użyty na podłogach, ścianach i suficie, rodzaj oświetlenia, a nawet umiejscowienie okien. Jednak jednymi z najważniejszych elementów są meble.

Wymień jedno a wymienisz wszystkie

Częstotliwość wymieniania mebli jest różna w różnych domach. Są osoby, które wymieniają je co 2 – 3 lata, a inni i przez 20 nie zmieniają krzesła. Zwykle jednak wymiana wszystkich mebli może wyglądać jak błahostka. Uszkodzony fotel, pęknięte drzwiczki od szafki, a nawet zwykła promocja na jakiś pojedynczy mebel. Problem w tym, że kupując nowy, bardzo rzadko udaje się znaleźć taki, który pasuje do pozostałych. Zaczyna się więc wymiana kolejnych mebli. W skrajnych przypadkach są osoby, które nawet podejmują się wymian i remontów w szerszym zakresie i w innych pokojach.

Nowocześnie czy tradycyjnie

Przechadzając się po nawet pierwszym lepszym sklepie meblowym nie trudno zauważyć w jakim kierunku podąża moda. Wszystkie nowoczesne i najdroższe meble opierają się o proste geometryczne kształty. Prostota kojarzy się obecnie bowiem z elegancją i stylem. Modne jest także stosowanie metalu zamiast drewna, ściany są chętnie zdobione nawet atrapami cegieł.

Niska jakość nowych mebli

Największą bolączką osób kupujących nowe meble jest niestety ich jakość. Producenci nie chcą, aby konsument kupował jedną kanapę na 30 lat, jak działo się jeszcze w XX wieku. Meble mają się po kilku latach zepsuć, aby trzeba było kupić nowe i aby producent mógł znów zarobić.

Dodaj komentarz