KomputerPozycjonowanie stron internetowych to wciąż w naszym kraju świeża dziedzina marketingu. Kiedy spojrzymy na wiedzę dotyczącą pozycjonowania wśród osób prowadzących własne biznesy, zauważymy bardzo wielu z nich o pozycjonowaniu wie mało, część w ogólnie nie słyszała.

Żyjemy aktualnie w globalnej wiosce, gdzie Internet odgrywa ogromną rolę. Książki telefoniczne zastąpiła wyszukiwarka internetowa i to tu poszukujemy informacji o interesujących nas produktach i usługach. Nie da się zatem ukryć, że brak widoczności Twojej firmy w sieci może skutkować brakiem sukcesu Twojego biznesu.

Jak zatem stać się widocznym w sieci? Tu właśnie ogromną rolę odgrywa pozycjonowanie stron internetowych. Faktem jest, że wyszukiwarka internetowa odgrywa w naszym poruszaniu się w sieci ogromną rolę. To w niej szukamy interesujących nas informacji i to ona stanowi często pośrednika między nami, firmą, a klientem.

Tak jak my posiadamy stronę internetową, tak i posiada ją nasza konkurencja. I rozpoczyna się e-konkurencja. Wygrywa ten, który na kluczowe dla swojego biznesu słowa kluczowe jest wyższej w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron internetowych to proces mający na celu „wywindowanie” strony internetowej jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie rozpoczynamy od optymalizacji strony www. Optymalizacja polega na sprawieniu, aby strona stała się przyjazna wyszukiwarką. Główny nacisk położony jest tutaj na kod strony oraz atrakcyjną i ciekawą dla użytkownika treść. Dzięki optymalizacji wyszukiwarka szybciej i łatwiej odnajdzie naszą stronę i doda ją do swojego indeksu.

Drugi proces to zdobywanie linków zewnętrznych do naszej witryny. Mówiąc inaczej, im więcej serwisów linkuje do naszej strony, tym nasza strona zdobywa na wartości. Początkowo można na przykład stronę dodać do katalogów stron internetowych, który w sieci jest bezliku.

Komentarz (1)

  1. Piotr z CV Szablony Team said on 21-09-2012

    Sensowny, poglądowy tekst na temat pozycjonowania. Technik zdobywania linków jest naprawdę dużo, natomiast to co jest obecnie ważne, to linkowanie z wartościowych serwisów. Dzięki temu zwiększa się Trust Rank witryny, który po ostatnich aktualizacjach stał się niesłychanie ważny. Jakie są Państwa obserwacje w tej kwestii?

Dodaj komentarz