Ogrodzenie paneloweNa rynku ogrodzeń od wielu lat raczej nic nowego się nie pojawiało. Najpopularniejsze zawsze były siatki ogrodzeniowe i ogrodzenia betonowe. Na frontach często stawiało się płoty metalowe oraz drewniane.

Producenci ogrodzeń mieli także w swych ofertach dość dużą dziurę w cennikach. Mianowicie pomiędzy siatkami a ogrodzeniami metalowymi była różnica nawet 150 – 200 złotych. Było tak jednak do czasu wprowadzenia paneli ogrodzeniowych, które bardzo szybko stały się niezwykle popularne.

Czym są panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenie panelowe jest pewnym kompromisem pomiędzy siatką ogrodzeniową a ogrodzeniem metalowym. Montuje się je do słupków wmurowywanych, a pomiędzy nimi wkopywana jest płyta betonowa. Sam panel ogrodzeniowy jest wykonany z prętów metalowych, zwykle dość cienkich, ale wytrzymałych. Pręty w większości są składane pod kątem 90 stopni w ustawieniu pionowym i horyzontalnym. Pionowe pręty zwykle są od strony zewnętrznej działki, dzięki czemu trudniej jest się wspinać po panelach ogrodzeniowych. Stosowane są także panele ogrodzeniowe 3D, które mają najczęściej tłoczenie wzdłuż, co zwiększa sztywność ogrodzenia.

Panele ogrodzeniowe

Skąd ta popularność ogrodzeń panelowych

Panele ogrodzeniowe są popularne przede wszystkim ze względu na estetyczny wygląd pomimo dużo niższego kosztu kupna i montażu niż ogrodzeń metalowych czy drewnianych. Nie są tak przytłaczające dla wyglądu otoczenia jak np. płoty betonowe, a także są stosunkowo trwałe. Panele ogrodzeniowe z powodzeniem stosuje się na frontach i na pozostałych granicach działek, dzięki czemu działka jest ogrodzona w całości tym samym sposobem.

Dodaj komentarz