sokW żywności, którą spożywamy każdego dnia znajduje się coraz więcej związków chemicznych i trujących toksyn. Jedzenie jest na każdym etapie poddawane obróbkom i zmianom, przez co kiedy trafia do nas jest bardzo mocno przetworzone i niezdrowe. Toksyczne związki zalegają i gromadzą się w naszym organizmie latami, dlatego dobrze raz na jakiś czas zastosować dietę oczyszczającą.

Sok z grejpfruta

Aby oczyścić naszą wątrobę z zbędnych związków warto wypić wieczorem szklankę soku z grejpfruta zmiksowany z 2 łyżkami dobrej jakości oliwy z oliwek. Kurację należy stosować minimum 9 dni, a następnie zrobić 5 dni przerwy. Najlepiej zrobić cztery powtórzenia takiego cyklu. Wątroba pracuje najintensywniej między 22 a 2 w nocy, dlatego sok najlepiej wypić przed tą porą.

Mniszek lekarski i karczoch

Innym sposobem na oczyszczenie wątroby z toksyn jest picie naparu z mniszka lekarskiego i korzenia karczocha. Po łyżeczce ziół dodajemy do szklanki gorącej wody. Napar najlepiej pić 20 minut przed snem przez okres 1 miesiąca. Zioła oprócz oczyszczania, regenerują również wątrobę i działają moczopędnie.

Soki warzywne

Warto również zastosować kurację oczyszczającą sokami warzywnymi. Codziennie wyciskamy sok z 250 gram marchwi, 75 gram świeżego ogórka oraz 75 gram buraka. Tak sporządzony mix trzeba pić przez dwa tygodnie na czczo i powtarzać co 3 miesiące.

Dodaj komentarz