Angielski 50+

Język angielski jest najczęściej używany na całym świecie. System edukacji we wszystkich zachodnich krajach obejmuje naukę angielskiego. Również w Polsce jest to zdecydowanie główny język obcy uczony już od szkoły podstawowej. Dawniej jednak w szkołach uczono rosyjskiego. Względy były oczywiście polityczne, obecnie jednak język rosyjski w życiu codziennym jest dużo mniej potrzebny niż angielski. Dlatego też coraz częściej można spotkać oferty na angielski 50+, czyli szkolenia językowe dedykowane osobom po pięćdziesiątce.

Takie tendencje widać w wielu dużych miastach, szczególnie we Wrocławiu można spotkać wiele ciekawych ofert obejmujących angielski 50+. Wrocław jest zresztą jednym z pierwszych miast, gdzie można znaleźć szkoły językowe wyspecjalizowane w nauce angielskiego lub innych języków.

Angielski 50+ od podstaw

Duży popyt nie tego typu naukę, ale przede wszystkim zupełnie inny tryb nauczania niż dzieci sprawił właśnie, że powstały dedykowane kursy językowe. Dzieci są uczone poprzez zabawy, historie lub piosenki, dość oczywistym jest, że starsze osoby nie chciały by uczestniczyć w takich niepoważnych zajęciach. Kursy angielskiego 50+ najczęściej skupiają się na praktycznych aspektach nauki języka. W trakcie takiego kursu można więc przede wszystkim nauczyć się pytania o drogę, kupowania produktów, rezerwowania np. hotelu czy rozwiązywania problemów.

Oferta 5oclock angielski 50+ Wrocław obejmuje właśnie takie kursy językowe dla starszych osób. Także wyspecjalizowanie tej szkoły w osobach dorosłych sprawia, że atmosfera w szkole jest dużo bardziej podobna do szkoleń dla profesjonalistów niż szkółki dla dzieciaków. To sprawia, że osoby po 50 lepiej czują się w takiej szkole językowej.

Trudna nauka, ale większa pracowitość

Osoby po 50 roku życia, a nawet młodsi dorośli uczą się języków z dużo większym trudem niż nastolatkowie, a tym bardziej dzieci. Ludzki mózg z wiekiem jest coraz bardziej oporny na wiedzę, a przede wszystkim ma zbyt wiele utartych reakcji. Jednak podczas takich kursów zdecydowanie nadrabiają pracowitością. Jeśli już senior decyduje się na naukę angielskiego, to włoży w przyswajanie tego języka naprawdę wiele wysiłku.

Dodaj komentarz