motocyklZ roku na rok na polskich ulicach widać coraz więcej motocykli. Także salony oferujące nowe jednoślady zanotowały rekordowe wyniki sprzedaży na początku roku 2014. Warto się zastanowić, czy poruszanie się motocyklem to tylko sposób na szpan lub hobby czy jednak bardzo praktyczne rozwiązanie.

Miejskie problemy zmotoryzowanych

Polskie miasta już od kilkunastu lat przeżywają z roku na rok coraz większe obciążenie autami. Trudno jest dopasować infrastrukturę do dynamicznego wzrostu liczby aut, dlatego też Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań czy nawet mniejsze miasta borykają się z problemami korków. Nie ułatwiają także nowe decyzje włodarzy miast zabierających np. w Łodzi jeden pas tylko i wyłącznie dla autobusów(gdyby był on dobudowany, to jeszcze byłoby logiczne). Oczywiście powoduje to jeszcze większe korki. Kolejny duży problem to brak miejsc parkingowych w centrach miast. Zwyczajnie nie ma gdzie zostawiać auta w bezpiecznym miejscu. Czasami znalezienie miejsca parkingowego zabiera więcej czasu niż dojazd lub załatwienie celu przyjazdu.

Motocykl rozwiązaniem?

Motocykle to pojazdy, które są wąskie, zwinne i zrywne co sprawia, że dzięki nim można bardzo szybko się poruszać po miejskiej dżungli. Motocyklami można spokojnie przejeżdżać między autami i ominąć każdy korek. Ogromną zaletą jest też to, że motocykl można dużo łatwiej zaparkować. Na wielu parkingach jest możliwość zaparkowania motocykli nawet poza miejscami wyznaczonymi. Przejazd np. do pracy dzięki motocyklowi może skrócić się nawet o kilkadziesiąt procent. Trzeba jednak pamiętać, że auto jednak jest zdecydowanie bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz