mikrodermabrazja diamentowa lodzDzisiejsza medycyna estetyczna jest naprawdę na dobry poziomie i cały czas się rozwija. Co roku naukowcy odkrywają nowe metody poprawiania natury. Ważnym elementem medycyny estetycznej jest również medycyna rekonstrukcyjna, związana z naprawą tego, co z jakichś powodów się zepsuło. Jedną z intensywnie się rozwijających dziedzin tej gałęzi medycyny jest część zajmująca się likwidacją blizn.

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii jest najczęściej stosowany w gabinetach kosmetycznych jako odmładzający i polepszający kondycje skóry, jednak może też służyć korygowaniu blizn. Lekarz cienką igłą wstrzykuje wzdłuż blizny preparaty lecznicze tj. witaminy, krzemionkę. Te substancje pobudzają wytwarzanie kolagenu i odnowy komórek.

Mikrodermabrazja wygładza

Według specjalistów z Dodent Łódź przy małych, płytkich lub lekko wypukłych bliznach np. po trądziku pomocny może być inny zabieg medycyny estetycznej – mikrodermabrazja diamentowa. Polega ona na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka przy pomocy głowicy diamentowej, dzięki czemu blizna spłyca się do poziomu skóry. Liczba zabiegów mikrodermabrazji diamentowej w Łodzi wybierana jest zawsze indywidualnie. Poprawę widać najczęściej już po kilku wizytach, których cena waha się od 100 do 150 zł w zależności od gabinetu.

Dodaj komentarz