kuchnia - realizacja AtelierKuchnia to bardzo specyficzne pomieszczenie w każdym domu. Są mniejsze – właściwie wnęki kuchenne, a także większe w których można spokojnie w 4 osoby zjeść obiad. W kuchni musi być wszystko pod ręką, a przy tym wszystko powinno się mieścić bez problemu. Bardzo ważne jest to, aby można było ją łatwo sprzątać. Każdy ma bardzo duże wymagania odnośnie tego pomieszczenia. Od kilku lat pojawiła się jednak jeszcze moda, aby kuchnie spełniały także rolę dekoracyjną. Mowa oczywiście o kuchni połączonej z salonem.

Duże przestrzenie to obecnie jeden z głównych trentów w aranżacji wnętrz. Jednak w małych mieszkaniach ciężko uzyskać duże przestrzenie. Waśnie takie łączenie pomieszczeń pozwala zdecydowanie zwiększyć przestrzeń użytkową, jednak taka kuchnia ma więcej zalet.

Takie połączenie wymaga, aby meble kuchenne stanowiły także dekorację wnętrza. Warto z tego powodu decydować się na usługi takiej firmy jak Atelier24 kuchnie Łódź. Oferują oni meble na zamówienie i jako jedna z najlepszych firm w Łodzi i województwie łódzkim wykonują swoje prace bardzo rzetelnie i zgodnie z wymaganiami klienta. Wcześniej oczywiście przedstawiają projekt kuchni, aby klient mógł przed wykonaniem dokonać ewentualnych zmian. Takie podejście do klienta jest naprawdę niestety rzadkością w Łodzi.

kuchnia, mebleZalety kuchni z salonem

Poza wspomnianą większą przestrzenią jest także to, że po przygotowaniu posiłku nie trzeba z nim chodzić po korytarzach, a wystarczy zrobić kilka kroków. Pani domu przygotowując posiłki nie jest także wykluczona np. z towarzystwa, a pomimo robienia jedzenia może uczestniczyć w rozmowie. Młode mamy także docenią takie rozwiązanie, bo przygotowując posiłek mogą mieć ciągle wgląd na swoją pociechę, która bawi się właśnie w salonie. Sam wygląd salonu także zyskuje na takim rozwiązaniu. Jest to jednak przede wszystkim bardzo funkcjonalne i optycznie powiększa mieszkanie.

Wady takiej kuchni

Najczęściej wymienianą wadą łączenia kuchni z salonem jest to, że zapachy rozchodzą się od razu po całym mieszkaniu. Potrzebny jest więc bardzo dobry okap z mocnym wyciągiem. Problem zapachów nie dotyczy jednak tylko momentów kiedy np. mamy gości, a jedno z dań się przypaliło. To właśnie codzienne gotowanie powoduje, że z kuchni po trochu przenoszą się różne zapachy i pozostają one na wszelkich materiałach – dywanach, chodniczkach, kanapach czy innych elementach dekoracyjnych.

Komentarz (1)

  1. Jadźka said on 18-04-2014

    Bardzo podobają mi się właśnie takie rozwiązania, a już od kilku lat decyduję się tylko i wyłącznie na meble na zamówienie i dotyczy to nie tylko kuchni.

Dodaj komentarz