Karty kredytoweKonsumpcjonizm to jeden z największych problemów nowoczesnego społeczeństwa. Wpadamy wręcz w szał zakupowy, który według naukowców pojawia się już po 20 minutach chodzenia po centrum handlowym. Po tym czasie większość z nas traci powoli zdrowy rozsądek, który odradza kupno niektórych produktów.

Konsumpcjonizm prowadzi bezpośrednio do zadłużania się, tak naprawdę sprzedawcy mówią nam „potrzebujesz tego” a banki „pieniądze zawsze się znajdą”. Problem dociera do nas kiedy przychodzi pierwsza rata.

Pożyczki konsumpcyjne

Jedne z najgorszych i najgłupszych pożyczek jakie można zaciągać. Zwykle po zaciągnięciu np. 10 tys. kredytu okazuje się, że w domu nie przybyło niczego ciekawego, a oddać trzeba zdecydowanie więcej. Taki problem zdecydowanie częściej dotyczy kobiet, które w szale zakupów potrafią nawet zaciągać kredyt bez wiedzy męża.

Kredyty na samochody

To kolejny duży rynek dla banków, który z kolei bardziej dotyczy panów. Często bywa tak, że z powodu nadmiernego zainteresowania danym autem, wychodzimy ponad nasze zdolności finansowe i zbytnio się zadłużamy, aby kupić wymarzone auto. Takie kredyty stają się problemem szczególnie kiedy pojawiają się problemy finansowe. Kredyty na auta są bowiem zwykle wieloletnie, a wraz z wiekiem auto często traci na wartości szybciej niż spłacamy kredyt, szczególnie na początku.

Dodaj komentarz