Siatka ogrodzeniowa Ogradzanie działki wokół firmy czy domu to jedno z pierwszych zadań przed jakimikolwiek pracami, które mają być prowadzone. Ma to ochronić materiały przed kradzieżą lub zdewastowaniem dotychczasowych prac. Później ogrodzenie także chroni wszystko co się znajduje wewnątrz. Szczególnie mieszkając w terenach gdzie pojawia się dzika zwierzyna warto mieć dobre ogrodzenie. Właściciele psów także powinni zadbać o to, aby zwierze nie przeszło na drugą stronę i nie zagrażało innym.

Najtańsze rozwiązania

Ogrodzenia nie muszą być drogie i zresztą Polacy dobrze o tym wiedzą. Zdecydowanie najpopularniejszymi ogrodzeniami w naszym kraju są też te najtańsze czyli siatki i ogrodzenia betonowe. Co ważne cena nie wpływa na ich wytrzymałość a jedynie na estetykę. Są one zwyczajnie dużo mniej atrakcyjne wizualnie niż droższe rozwiązania. Najczęściej są stosowane na tyłach i bokach działek, gdzie nie są tak widoczne a spełniają swoją rolę – odgradzanie – świetnie.

ogrodzenie staloweDroższe ogrodzenia

Kolejnymi rozwiązaniami, które jednak są bardziej kosztowne to na pewno ogrodzenia metalowe i drewniane. Stosuje się je albo w całości z danego materiału, albo łącząc z murowaną podstawą i słupkami. Drewniane wymagają częstszego konserwowania, choć i metalowe warto malować co kilka lat. Są zwykle montowane na frontach działek jako reprezentatywna część działki.

Ogrodzenia panelowe

Jedną z nowszych opcji przy montażu ogrodzeń są panele ogrodzeniowe. Montuje się panele wykonane z wąskich prętów pomiędzy stalowymi słupkami. Często pod panelem umieszczany jest betonowy kołnierz zapobiegający podkopywaniu np. przez psy. Ogrodzenia te są wytrzymałe i przy tym wyglądają dość estetycznie. Są także coraz popularniejsze pomimo większej ceny niż w przypadku ogrodzeń betonowych czy siatek.

Szukasz firmy oferującej wymienione ogrodzenia? Majmat sprzedaje a także montuje ogrodzenia betonowe, panelowe, metalowe, drewniane a także siatki. Firma ta zajmuje się także innymi pracami budowlanymi. Charakteryzuje się solidnymi realizacjami wykonywanymi także pod presją czasu.

Dodaj komentarz