bezrobotnaJuż od kilku lat polski rynek pracy ewidentnie jest trudny dla pracowników, brak pracy dotyczy głównie osób młodych, zaraz po szkole. Oczywiście zawsze podstawą ewentualnego zatrudnienia jest dobre CV. Dziwi więc to jakie błędy robią osoby rozsyłające te dokumenty.

Ogólne CV

Zdecydowanie najczęstszym błędem jest wysyłanie listów motywacyjnych i CV dopasowanych dosłownie do każdego ogłoszenia. Kandydaci wysyłają dokumenty w odpowiedzi na setki ogłoszeń i zdecydowanie nie przykładają uwagi do kogo wysyłają CV. Bardzo często więc aplikacje takich kandydatów lądują w koszu.

Błędy

Aż dziw bierze, jak duże błędy w samej konstrukcji czy treści CV potrafią robić kandydaci. CV powinno być dopracowane pod każdym względem, od ułożenia tekstu, przez ew. zdjęcie czy standardy pisania CV. Nieformalne zdjęcia do np. pracy w biurze, błędy ortograficzne i interpunkcyjne, a także stylistyczne. Takie pomyłki zwykle kosztują natychmiastową eliminacją z procesu rekrutacji.

Jak napisać dobre CV

Poza oczywiście zadbaniem o brak błędów, warto także podkreślać doświadczenie i kwalifikacje pasujące do danego stanowiska. Wystarczy np. doświadczenie zupełnie nie pasujące do stanowiska na które aplikujemy tylko wymienić, a już to pasujące dokładniej opisać. Co ciekawe nawet wypisywanie swoich hobby może być na plus, ale tylko jeśli są inne niż „sport, filmy, taniec”.

Dodaj komentarz