depresjaMało się mówi w dzisiejszym świecie o rzeczach przykrych, brzydkich, smutnych. Żyjemy w świecie ludzi wiecznie młodych, pięknych i cały czas szczęśliwych. Dlatego często jeżeli spada na nas jakieś nieszczęście nie potrafimy sobie z tym poradzić, nie jesteśmy na to przygotowani. W takim stanie łatwo o załamanie nerwowe czy depresję. Jednak są sposoby na uniknięcie takich konsekwencji i wzmocnienie.

W rodzinie siła

Kiedy w naszej najbliższej rodzinie dzieje się coś złego, ktoś ciężko zachorował czy miał wypadek, najważniejsze to trzymać się razem i się wzajemnie nie obarczać winą za to co się stało. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i musimy się z tym po prostu pogodzić. Taka sytuacja jest bardzo stresująca, najczęściej jesteśmy poddenerwowani, jednak powinniśmy trzymać nerwy na wodzy, bo kłótnie w niczym nam nie pomogą.

Pożyteczna praca

Bardzo ważne, aby w ciężkich dla nas momentach życiowych się nie załamywać. Najgorsze co możemy zrobić to położyć się i użalać się nad sobą i swoim losem. Dobre dla ciała i umysłu będzie z pewnością znalezienie jakiegoś zajęcia, pracy na te ciężkie czasy. Będąc ciągle w ruchu, sprzątając, gotując, porządkując mniej myślimy o neszym problemie i odciążamy umysł.

Psycholog w ostateczności

Jeżeli jednak pomimo wszystkich powyżej zastosowanych metod czujemy, że nasz problem nas przerasta i sami sobie z nim nie poradzimy, warto skorzystać z pomocy psychologa. Pomoże on pogodzić się z trudna dla nas sytuacją, wysłucha, a jeżeli zajdzie taka potrzeba wyślę do psychiatry po odpowiednie leki

Dodaj komentarz