Coaching OK! Jeśli zależy Ci bardzo na karierze zawodowej to na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego jak ciężko jest dzisiaj dopasować się do rynku pracy. Kończymy szkołę i wystarczy dosłownie kilkanaście miesięcy nieaktywności zawodowej, aby już wypaść nieco z rynku. Mało tego nawet pracując musimy dzisiaj o wiele intensywniej niż dawniej zmierzyć się z koniecznością nauki nowych rzeczy i rozwoju.

O ile dla młodych zazwyczaj nie stanowi to większego problemu tak im jesteśmy starsi tym nasz mózg słabiej przyswaja nową wiedzę, a do tego może nam spadać poziom motywacji. Wtedy na pewno przyda nam się coaching.zmęczony beznesmen

Przyspieszanie tempa rozwoju dzięki coachingowi

Psychologowie już od lat stosują różnego rodzaju terapie, których głównym celem jest przyspieszenie tempa rozwoju osobistego ludzi. Tym właśnie jest coaching, czyli terapia która jest prowadzona na zasadzie zadawania szeregu pytań. Pytania te zmuszają nas do myślenia i jednocześnie pokazują jak się motywować. Terapia więc tak naprawdę pokazuje nam w jaki sposób się uczyć, jak dążyć do określonego celu, gdzie szukać motywacji, a więc w efekcie pozwala nam na szybszy rozwój osobisty i dopasowanie się chociażby do rynku pracy.biznezmen

Nie tylko do rozwoju zawodowego

Chociaż coaching stosowany jest głównie dla ludzi biznesu oraz osoby, które starają się wysoki wspinać po drabince kariery zawodowej to jednak terapia pomaga także w innych aspektach. Stosuje się ją także dla osób, które poprzez rozwój rozumieją także takie problemy jak finanse, zdrowie czy relacje z innymi ludźmi. Terapia jest więc dość uniwersalna i może pomóc w wielu aspektach życia.

Jest to więc rozwiązanie kompleksowe i dla każdego, dlatego nie powinna dziwić rosnąca popularność takich terapii. Poza tym chyba każdy przyzna rację, że zawsze najlepszą inwestycją jest ta w siebie. Jeśli więc ktoś chce się rozwijać i wykorzystywać swój wewnętrzny potencjał i zwiększać swoją motywację w dążeniu do wybranych celów, to właśnie coaching jest najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz