Jeszcze kilka lat temu internet nie był tak rozpowszechniony jak dziś. Teraz praktycznie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się komputer z dostępem do internetu. Jest to olbrzymia zmiana, która ma wielki wpływ na życie codzienne całego społeczeństwa. Jeszcze kilka lat temu komputer i internet były dobrami luksusowymi, dostępnymi tylko dla najbogatszych. Dziś z internetu korzystają dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Jak to zmieniło internet w ciągu tych kilku lat?

Dawno temu na czacie

internetZmianę widać przede wszystkim po sposobie korzystania z internetu kilka lat temu i teraz. Wcześniej bardzo modne były wszelkiego rodzaju czaty, fora dyskusyjne i inne strony, gdzie można było porozmawiać z innymi ludźmi. Dziś czaty dalej są popularne, ale dużo osób korzysta też z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych. Nawet osoby sławne, celebryci, politycy mają swoje konta na portalach społecznościowych i w ten sposób komunikują się ze swoimi fanami, wyborcami. Wiele osób opisuje też swoje życie na blogach, które są rodzajem pamiętnika w internecie.

 

 

Wiedza o wszystkich dla wszystkich

Internet stał się encyklopedią wiedzy o wszystkich dla wszystkich. Poszukujemy w nim wszystkich możliwych informacji, od tych najbardziej przyziemnych, do bardziej skomplikowanych i kosztownych. W wyszukiwarce poszukujemy podpowiedzi czym leczyć przeziębienie, który gabinet kosmetyczny jest najlepszy w naszym mieście, ile płaci pracodawca na danym stanowisku. Jeżeli ktoś jest doświadczonym szukającym zapewne znajdzie wszystki interesujące go odpowiedzi. Ale należy pamiętać, że to działa w dwie strony. Jeżeli ktoś poszukuje informacji o nas – najprawdopodobniej znajdzie je. Dlatego zawsze należy się kilka razy zastanowić, czy aby na pewno chcemy umieścić to zdjęcie na naszym profilu, bo to co raz zaistnieje w internecie, zostaje tam już na zawsze.

Dodaj komentarz