kobieta-w-trawieEkologia to hasło niesamowicie popularne w dzisiejszych czasach. Przez wiele osób jest niestety nadużywane w celach marketingowych, ponieważ wiele osób chce być eko. Nawet celebryci ogłaszają wszystkim, że są eko, jedzą zdrowo, chodzą w używanych ubraniach z second-handów. Ta moda jest z pewnością zdrowa i wszystkim wyjdzie na dobre. Jak można być eko na co dzień i nie zwariować?

Segregujmy odpady

Jednym z najprostszych i ostatnio bardzo rozpowszechnionych sposobów na wspieranie środowiska naturalnego jest nic innego, jak segregowanie odpadów. Każdy z nas może to robić w domowym zaciszu i nie wymaga to praktycznie żadnych nakładów finansowych. Dzięki temu możemy również zaoszczędzić, ponieważ za wywóz odpadów posegregowanych, najczęściej płacimy dużo mniej niż za odpady mieszane.

koszUżywane ciuchy są modne

Kolejnym modnym sposobem na bycie ekologicznym jest kupowanie ubrań w sklepach z używaną odzieżą. W ten sposób nie dość, że w naszym portfelu zostanie więcej gotówki, to jeszcze możemy stworzyć swój niepowtarzalny styl. Kupując sukienkę w lumpeksie mamy pewność, że na balu nikt inny takiej mieć nie będzie, czego nie możemy być pewni, jeżeli dokonamy zakupu w sieciówce.

Rower zamiast samochodu

Jeżeli chcemy być jeszcze bardziej eko zawsze możemy porzucić nasz samochód w garażu i używać go tylko gdy jest absolutnie niezbędny. Natomiast we wszystkich innych sytuacjach warto jeździć na rowerze. Nie dość, że zaoszczędzimy na paliwie, ominiemy wszystkie korki, to jeszcze z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie.

Dodaj komentarz