remonty łódźChyba wszyscy słyszeli, że w 2014 roku zlikwidowana zostaje ulga budowlana na materiały budowlane, w związku z czym nasze domowe remonty z pewnością będą droższe. Jednak cały rok 2013 upłynął pod znakiem ciągłego wzrostu cen remontów, zwłaszcza w większych miastach tj. jak Łódź. Nie tylko ceny materiałów budowlanych poszły w górę, ale też koszt robocizny firm remontowych. Dlaczego tak się dzieje i czy na pewno opłaca nam się tak spieszyć z remontem?

Remonty w Łodzi najdroższe

Teoretycznie ceny remontów nie powinny jakoś drastycznie wzrosnąć,a mimo to od kilku miesięcy obserwujemy powolny przyrost kosztów. Jeżeli się głębiej nad tym zastanowimy, przyczyna takiej sytuacji jest całkiem prosta. Firmy zajmujące się remontami wiedzą, że ulga na materiały budowlane kończy się w 2013 roku. Bardzo wiele osób zdecyduje się więc na remont jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić kilka złotych na zwrocie podatku. W Łodzi firmy remontowe miały w tym roku bardzo wiele remontów, mogły więc pozwolić sobie na zwyżkę cen. Podobnie sprawa wygląda z materiałami budowlanymi. Badając ceny w łódzkich sklepach można zauważyć, że są ona znacznie wyższe niż w tamtym roku. Remonty Łódź to jedna z najlepiej rozwijających się branż na miejskim rynku usług.

Remont teraz czy później?

Z jednej strony oczywiste jest, że wiele osób zdecyduje się na remont już teraz, aby dostać zwrot podatku. Jednak biorąc pod uwagę wyżej wymienione fakty, pod względem finansowym możemy na tym wyjść wcale nie bardziej korzystnie. Ceny remontów wykonywanych przez firmy remontowe są droższe, podobnie materiały budowlane. Zapewne w 2014 roku ceny nieznacznie spadną, ponieważ zainteresowanie tego typu usługami będzie dużo mniejsze. Dlatego może nie warto się tak śpieszyć i na spokojnie negocjować nowe warunki współpracy w nowym roku?

Dodaj komentarz