serpentynyStyczeń i luty to wbrew pozorom jeden z najgorętszych miesięcy w roku. Pomimo ujemnych temperatur na zewnątrz, mrozu i śniegu właśnie w okresie karnawału najczęściej bawimy się na różnego typu imprezach. Ten wspaniały, kolorowy czas zapoczątkowany nocą sylwestrową trwa aż do środy popielcowej, która rozpoczyna wielki post. Karnawał jest więc wspaniałą okazją do zabawy. A propozycji imprez jest całkiem sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Bal maskowy

Jednym z najbardziej charakterystycznych rodzajów zabawy karnawałowej jest bal maskowy lub bal przebierańców. Niektórzy pomyślą, że jest to zabawa dla dzieci, jednak i dorośli mogą świetnie się bawić na takiej imprezie. Wystarczy fajny pomysł na przebranie, zgrana grupa znajomych i zabawa z pewnością będzie udana. Najważniejsze, aby wszystko traktować z przymrużeniem oka.

Wystrzałowa domówka

Jeżeli nie mamy ochoty wychodzić na bal i płacić za to wcale niemałej gotówki, możemy zorganizować karnawałową zabawę w domu lub mieszkaniu. Tutaj scenariusze imprezy są tak różnorodne, jak tylko nasza wyobraźnia pozwoli. Możemy zorganizować imprezę tematyczną z przebierankami czy też eleganckie przyjęcie w strojach wieczorowych. Liczy się pomysł i realizacja.

Zima w plenerze

W karnawale organizowanych jest też sporo imprez plenerowych. Co prawda pogoda nas w tych miesiącach nie rozpieszcza, ale pomimo to warto wybrać się z rodziną na koncert lub wspólne saneczkowanie. Fajnym pomysłem może być też zorganizowanie kuligu, połączonego z pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem i piciem grzanego wina.

Dodaj komentarz