Meble na wymiarMeble to zawsze bardzo ważna część wystroju wnętrz każdego wnętrza, nieważne czy chodzi o salon, sypialnię, kuchnię czy przedpokój. Ich wygląd, ale i wykonanie są zawsze istotne, nikt teraz nie kupuje mebli na 20 lat, jak to było za czasów PRL-u, ale mimo to nikt nie chce mebli, które lepiej nie dotykać. Niestety meble z salonów meblowych takie bywają.

Choć meble na wymiar nie były jeszcze do niedawna zbyt popularne, to powoli można zauważyć ich „renesans”. Powoli polski konsument opatrzył się ofertami wielkich salonów meblowych, które kuszą „niby” promocjami.

Ceny mebli na zamówienie

Wciąż w przeświadczeniu wielu osób meble na zamówienie są drogie. Koszty mają oczywiście być rekompensatą dopasowaniem oferty do potrzeb i przede wszystkim jakością mebli. Tak faktycznie jest, bo meble zamawiane u lokalnego stolarza zwykle mają żywotność wielokrotnie większą niż meble kupione w salonach. Faktycznie jednak i cena wcale aż tak bardzo nie odbiega. Oczywiście w większości salonów meblowych można znaleźć prawdziwe okazje, jednak są to zwykle meble najniższej jakości a do tego nie mamy zbyt wielkiego wyboru.

Niska jakość mebli paczkowanych

Już właściwie we wszystkich salonach meblowych wydawane są meble paczkowane. W ten sposób teoretycznie meble są tańsze o koszt ich złożenia. W praktyce jednak może się okazać, ze nie tylko poświęcimy sporo czasu na składanie mebli, ale i wcale nie zapłacimy tak tanio. Składając jednak takie meble, bardzo szybko przekonamy się jaka jest ich jakość. Chodzi głównie o okleinę oraz samą płytę meblową. Najgorsza jakość to okleina papierowa i „luźne” płyty – słabo wypełnione wiórami i klejem. Niestety większość mebli oferowanych w salonach są właśnie takie.

Dodaj komentarz