dentysta wrocławWszyscy chcieliby mieć prace, która oprócz satysfakcji i zadowolenia da też wystarczające duże środki, aby żyć spokojnie i w dostatku. Najczęściej za taki zawód uważany jest dentysta. Zarobki wśród dentystów są całkiem spore, chociaż zróżnicowane ze względu na region i miejsce wykonywania pracy. Lepiej opłacalne są oczywiście gabinety dentystyczne położone w większych miastach, najlepiej jeszcze blisko zachodniej granicy np. Wrocław. Ale czy na pewno dentyści mają tak dobrze?

Trudy studenta dentysty

Niestety trzeba przyznać, że zawód dentysty, chociaż całkiem intratny, do łatwych nie należy. Przede wszystkim przed rozpoczęciem kariery niezbędne jest ukończenie studiów. Stomatologia jest kierunkiem obleganym przez studentów, więc dostają się na nią tylko najlepsi. Później wcale nie jest lepiej. We Wrocławiu przyszli dentyści mają na uczelni bardzo dużo zaliczeń, egzaminów i różnego rodzaju praktyk. Uczelnia dba o wysoki poziom nauczania. Dentysta Wrocław jest marzeniem wielu studentów, jednak już na pierwszym roku musi się z nim pożegnać ok. 50% żaków. Konkurencja jest duża, tempo pracy szybkie, nie każdy daje radę. A to dopiero początek zmagań.

Długa droga do swojego gabinetu

Pomimo tego, że tak wielu młodych ludzi chciałoby być dentystom, ukończyć z powodzeniem uczelnie i odbyć praktyki udaje się niewielu. Dlatego też cały czas mamy debet dentystów, zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach jak Wrocław. Poza tym zanim młody dentysta wyrobi sobie renomę i zarobi wystarczająco dużo, aby zainwestować w swój własny gabinet, musi minąć trochę czasu. We Wrocławiu jest to okres od 3 do nawet 10 lat. Poza tym spora część młodych, wykształconych dentystów szuka szczęścia za zachodnią granicą i najczęściej im się to udaje.

Dodaj komentarz