DentystaChodzenie do dentysty to dla zdecydowanej większości przykry obowiązek. Trzeba jednak go sumiennie wypełniać ze względu na ewentualne jeszcze większe problemy. Każdy ma także swoje preferencje do tego czy woli aby dentysta czy dentystka zajmowała się uzębieniem.

Jeśli nie jesteście pewni co do tego, kogo wolicie przy fotelu, warto odwiedzić większą klinikę, gdzie pracują zarówno dentyści, jak i dentystki. Takim miejscem Jest Dodent Łódź , więcej informacji na stronie http://dodent.pl .

Jeśli chodzi o stomatologię, to zdecydowanie nie są potrzebne parytety. Rozkład płci w zawodzie stomatologa jest w miarę wyrównany i szukając dentysty czy też dentystki zwykle w żadnym mieście nie ma problemu. Jakie jednak są przyczyny wyboru dentystów czy dentystek?

Pan dentysta

Samo słowo dentysta jest pierwowzorem i dopiero ono zostało sfeminizowane dość dawno. Do dentysty chodzą osoby liczące na szybką i konkretną obsługę. Panowie kojarzą się z większym profesjonalizmem i niestety także mniejszą delikatnością. Dentysta chętniej również zaproponuje wykonanie kilku zębów podczas jednej wizyty. Ta przynajmniej widzą to zwolennicy panów zajmujących się stomatologią.

Dentystka

Pani dentystka

Słowo dentystka jest już bardzo mocno zakorzenione w naszym języku i nie wzbudza zdziwienia jak „ministra” czy nawet obecnie już osłuchana „psycholożka”. Także kobiety zajmujące się stomatologią nie są niczym nadzwyczajnym. Co do stereotypów dzięki którym pacjenci wybierają się do dentystek, to zdecydowanie najczęściej wymieniane jest miłe i sympatyczne podejście do pacjenta. Według wyobrażeń pacjentów bardziej dbają od swych kolegów po fachu o komfort pacjenta.

Kto do kogo chodzi

można by pomyśleć, że kobiety chętniej chodzą do dentystów, a panowie do dentystek. Jednak faktycznie nie ma takiego wyraźnego trendu. Są zresztą także takie osoby, którym to zupełnie nie robi różnicy i tylko mają nadzieję na tanie i dobre leczenie zębów.

Dodaj komentarz