autaAuta zdecydowanie nie należą do tanich maszyn w utrzymaniu. Podstawa to oczywiście obecnie bardzo drogie paliwo, ale także wszelkie naprawy auta. Warto dbać o samochód bo pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty jego eksploatacji. Nigdy nie jest tak, jak wiele osób by sobie życzyło czyli kupno samochodu i tylko lanie benzyny.

Zadbany lakier

Nadwozie to część samochodu, którą najczęściej się podziwia, ale także jest najbardziej delikatna. Nie trudno o rysę czy obtłuczenia, które szybko są zajmowane rdzą. Naprawy lakiernicze zdecydowanie są drogie i nie zawsze skuteczne. Dlatego też warto zabezpieczać auto woskiem, który może nie stanowi dobrej bariery dla uszkodzeń mechanicznych ale już chemicznych jak najbardziej. Lakier jest chroniony np. przed ptasimi odchodami, solą drogową czy nawet zakwaszonymi opadami. Dzięki regularnemu woskowaniu łatwiej się czyści i wolniej brudzi.

Mechanika

Serce auta, czyli silnik, także musi być zadbane, podstawa to częste zmiany oleju i filtrów oleju i powietrza. Warto także pamiętać o filtrach paliwa oraz o wszelkich paskach (szczególnie rozrządu). Niewiele osób pamięta również o oleju w przekładni zmiany biegów oraz o wymianach płynów chłodniczych. Bardzo istotne jest także likwidowanie wszelkich usterek na bieżąco. Podejście, że póki jeździ to nie trzeba jechać do mechanika jest nie tylko kosztowne ale i niebezpieczne.

Zadbane auto nie tylko wygląda lepiej ale i lepiej jeździ. Można wtedy bez strachu wybierać się w dalsze podróże. Dbanie o auto zwyczajnie się opłaca.

Dodaj komentarz