ADHD PłockADHD jest chorobą, której nazwa stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Często rodzice niegrzecznych i zwyczajnie rozpieszczonych dzieci wmawiają sobie i nauczycielom, że to właśnie przez ADHD nie mogą zapanować nad swoimi pociechami. W Płocku do poradni psychologicznych zgłasza się co tydzień minimum dwójka nowych pacjentów z podejrzeniem o ADHD. Czy słusznie?

ADHD nadużywane

W większości przypadków na szczęście kończy się tylko na wizycie kontrolnej, po której psycholog stwierdza, że to zwykła, dziecięca energia, a nie ADHD. W Płocku ADHD stwierdzone zostało do tej pory u 45 dzieci, czyli jak widać nie jest to problem na szeroką skalę. Jednak biorąc pod uwagę lata poprzednie, z roku na rok ilość dzieci z ADHD w Płocku wzrasta. Nawet jeżeli w wielu przypadkach rodzice chcą jedynie przy pomocy ADHD usprawiedliwić swoje pociechy, to u części dzieciaków jest ono faktycznie stwierdzone i trzeba je leczyć.

ADHD jako choroba

U dzieci u których ADHD Płock zostało stwierdzone, niezbędne jest podjęcie leczenia. W lżejszych przypadkach wystarczą regularne wizyty w poradni psychologicznej, rozmowy z psychologiem i odpowiednie przygotowanie rodziców. Jeżeli jednak ADHD przyjmuje cięższą formę, trzeba czasami wdrożyć również leczenie farmakologiczne. Na szczęście to są tylko nieliczne przypadki, a większość dzieci z ADHD szybko udaje się wyleczyć przy pomocy mniej perswazyjnych metod.

Dodaj komentarz