choinkaUbieranie choinki to jeden z wielu przepięknych zwyczajów celebrowanych w polskich domach. To zielone drzewko jest jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Zielone, ubrane w przepiękne ozdoby jest jedną z najciekawszych i najładniejszych dekoracji świątecznych.

Zwykle jako choinki ścinano świerki, jodły lub nawet sosny i je ustawiano jako choinki. Po kilku tygodniach do kilku miesięcy takie drzewko jednak obumierało. Na rynku już dość dawno temu pojawiły się sztuczne choinki, wykonane z metalu i plastiku, które można było wykorzystywać wielokrotnie. Które więc rozwiązanie warto wybrać?

Choinka sztuczna

Praktyczne podejście do choinki zdecydowanie każe wybrać tą sztuczną. Przede wszystkim nie traci ona igieł, kupuje się ją raz na wiele lat, zawsze bez problemy będzie pasowała w tym samym miejscu, zwykle też są niekujące. Jeszcze kilka lat temu problemem było to, że nie pachniała ona lasem, teraz można jednak za kilkanaście złotych kupić zapach imitujący as i choinkę żywą.

Choinka żywa

Często wskazuje się ekologiczne motywy kupowania sztucznej choinki, jednak wycięcie nawet kilkudziesięciu drzewek nie będzie niczym dla środowiska w porównaniu do szkód wyrządzonych przy produkcji i usuwaniu tej sztucznej. Także sztuczny zapach nigdy nie będzie pachniał tak jak prawdziwa choinka. Co dla wielu ważne każdego oku choinka wygląda inaczej, jest inaczej przystrajana przez co daje to więcej satysfakcji.

Dodaj komentarz