białe zęby, usta Biały uśmiech to atut, którym każdy chciałby móc się pochwalić. Piękny uśmiech jest zaletą tak dla faceta jak i kobiety. Jest on nie tylko symbolem piękna, ale i dawniej oznaczał, że dana osoba jest bardzo zdrowa. Dziś taki uśmiech można uzyskać na wiele sposobów. Te skuteczne znajdziemy w gabinetach dentystycznych.

Do podstawowych sposobów na piękny uśmiech należą wybielanie, prostowanie ortodontyczne, implanty i licówki. Każdy ze sposobów jest dość popularny, ale zwykle stosowany w różnych przypadkach.

Wybielanie zębów

białe zęby, uśmiech, UVZęby wybiela się głównie kiedy samo ułożenie zębów jest akceptowalne, ale kolor zębów nie jest zadowalający. Technik dentystycznych jest wiele, począwszy od past wybielających, przez nakładki i piaskowanie po naświetlanie specjalnymi lampami. Jeszcze kilka do kilkunastu lat temu wybielanie często wiązało się z osłabianiem szkliwa i samego zęba, teraz jednak techniki w gabinetach stomatologicznych zdecydowanie uległy poprawie. Bardziej inwazyjnym sposobem na wybielenie zębów jest zastosowanie implantów lub licówek, ale nikt raczej nie decyduje się na takie rozwiązania kiedy zęby są choć w miarę równe.

Licówki

To dość popularne rozwiązanie szczególnie wśród tzw. gwiazd wielkiego ekranu oraz piosenkarek i piosenkarzy. Dość głośna była nawet afera związana z zębami Britney Spears, która swój piękny uśmiech zawdzięcza właśnie licówkom. Licówki to płytki porcelanowe przyklejane do przedniej części zęba, oczywiście po wcześniejszym zeszlifowaniu go. Chcąc wybielić i wyrównać zęby stosuje się ich pełen zestaw właśnie w wybranym kolorze. Zaletą jest fakt natychmiastowego efektu i wzmocnienie zęba nawet jeśli był wcześniej mocno zniszczony. Przy licówkach zęby mogą być także krzywe, dentysta wyrównuje je właśnie optycznie dzięki odpowiedniemu doborowi licówek.

Implanty

Ta technika stomatologiczna jest zdecydowanie najbardziej nowoczesna, a przy tym też najdroższa. Nie ma jednak bardziej pewnego i trwałego rozwiązania na wyprostowanie i wybielenie zębów. Dzięki implantom można mieć zęby dokładnie takie jak sobie zażyczymy. Zwykle jednak stosuje się je przy poważnych ubytkach, kiedy już korony, licówki czy inne techniki dentystyczne nie pomogą.

Dodaj komentarz