skarbonkaNikt z nas nie lubi przepłacać. Każdy czuje przyjemną satysfakcję, kiedy kupujemy coś po niższej cenie lub w super okazji. Właśnie żerując na tych naszych uczuciach działa cały dzisiejszy marketing. Na każdym kroku krzyczą do nas z reklam hasła: promocja, wyprzedaż, obniżka. A człowiek chcąc zaoszczędzić często łapie się na te sztuczki. I jak tu zaoszczędzić jakiś grosz na czarną godzinę, skoro wokół tyle pokus?

Najważniejsza jest strategia

Jak w każdym dobrze zaplanowanym przedsięwzięciu i w kwestii oszczędzania powinniśmy opracować naszą prywatną strategię. Przede wszystkim warto płacić rachunki od razu po wystawieniu – unikniemy w ten sposób wysokich odsetek. Może trzeba przejrzeć niektóre swoje umowy z dostawcami usług i zmienić je na bardziej korzystne. Takie działania mogą nam dać nawet do 15% oszczędności więcej.

Nowoczesne metody oszczędzania

Jeżeli nie radzimy sobie z odkładaniem pieniędzy, bo rozchodzą się nam w błyskawicznym tempie, warto pomyśleć o nowoczesnych metodach oszczędzania, stworzonych specjalne z myślą o takich klientach. Polegają one na tym, że przy każdej płatności kartą rachunek zaokrąglany jest do pełnej kwoty i nadwyżka wpłacana na specjalne konto oszczędnościowe. W ten sposób nawet nie zauważymy kiedy na naszym koncie będzie odłożona całkiem spora sumka.

Drobne oszczędności – duży zysk

Możemy również w naszym życiu wprowadzić zmiany, które przyniosą nam spory zysk bez wysiłku. Jeżeli palimy papierosy warto postarać się ograniczyć ten nałóg lub kompletnie go rzucić. Możemy również zacząć jeździć do pracy komunikacją miejską lub rowerem, zamiast samochodem. Zyskamy nie tylko dodatkowe pieniądze, ale również szczupłą sylwetkę i lepsza kondycję.

sprzętPłatna reklama w wyszukiwarkach jest ważnym rodzajem promocji w Internecie. Na polskim rynku reklamowym w 2007 r. reklama w wyszukiwarkach stanowiła 15-20% całości wydatków reklamowych. W krajach z silniej rozwiniętym rynkiem internetowym pieniądze na tą formę reklamy osiągają nawet połowę wydatków przeznaczonych na promocję w Internecie. Wyszukiwarką która osiąga największy zasięg mierzony liczbą użytkowników na rynku światowym i polskim jest Google. Serwis ten specjalizuje się w tej formie usług.

Sukces tej formy reklamy internetowej wynika z wielu powodów, a najważniejszym jest łatwość przygotowania i zamówienia reklamy, dzięki zastosowaniu aplikacji Google AdWords. Przedsiębiorstwo może przygotować kampanię samodzielnie dzięki specjalnym mechanizmom do optymalizacji budżetu, definiowania kampanii i pomiaru efektywności, które są dostępne w wymienionej aplikacji.

Następnym znaczącym argumentem jest relatywnie niski próg rozpoczęcia tego typu aktywności marketingowej. W zależności od słowa kluczowego, koszt jednego kliknięcia wynosi od 5 do 10 gr. Ten rodzaj reklamy działa dość specyficznie, ponieważ odbiorca nie jest zasypywany informacjami promocyjnymi w trakcie innych działań, lecz w trakcie poszukiwania sposobu zaspokojenia swojej potrzeby. Przedsiębiorstwo wykupuje reklamę przy słowie kluczowym, które może zostać wpisane przez konsumenta poszukującego produkt firmy. Przykładem może być producent pokryć dachowych wykupujący reklamę przy słowie kluczowym „blacho dachówki” licząc na to, że osoba zainteresowana materiałami do budowy domu wpisze w wyszukiwarkę takie słowa. Przedsiębiorstwo może także wykupywać różne konfiguracje, jak „blacho dachówki Łódź” zakładając, że klient będzie poszukiwał produktu w swojej okolicy. Należy jednak pamiętać, że więcej kombinacji niekoniecznie przełoży się na efektywność, a na pewno na wyższe koszty.