EuroCena – jest to wartość towaru wyrażona w pieniądzu, czyli kwota jaką klient musi zapłacić aby otrzymać dany produkt. Polityka cen zależy od rodzaju produktu oraz wielkości rynku docelowego. Przy ustalaniu ceny należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które ją kształtują. Czynniki kształtujące politykę cen muszą także byś podstawą treści promocji, aby nabywcy mieli świadomość za co płacą i dlaczego.

Wyróżnia się więc:

  • Politykę wysokiej ceny – odnoszącą się do towarów luksusowych i towarów nowych.
  • Politykę ceny aktywizującej popyt – stosowaną dla produktów o wysokiej cenowej elastyczności popytu.
  • Politykę sprzedaży po cenach promocyjnych – stosowaną tymczasowo przy wprowadzaniu towarów na rynek.

Powszechne jest zjawisko wykorzystania cen w charakterze środka zachęty. Stosowanie cen promocyjnych może przynieść pożądane efekty, ale również wiążą się z tym pewne zagrożenia. Do głównych zagrożeń zaliczamy traktowanie produktów o promocyjnej cenie jako towarów gorszych jakościowo. Dlatego też ważne jest ukazanie czynników powodujących obniżenie ceny i przekonanie o niezmienności jakości towaru.

Promocja a dystrybucja

Dystrybucja – jest częścią marketingu, na którą składają się wszystkie działania związane z fizycznym przepływem od ich wytwórcy do docelowego konsumenta lub użytkownika.
W strategii marketingowej usług dystrybucja jest instrumentem wykorzystywanym w celu tworzenia warunków realizacji usług dogodnych dla klienta pod względem miejsca, czasu i formy. Do kluczowych środków dystrybucji usług należą kanały dystrybucji, gęstość i lokalizacja sieci usługowej oraz technika sprzedaży usług.

Istotnym warunkiem skuteczności promocji w kształtowaniu zadań dystrybucyjnych przedsiębiorstwa jest synchronizacja komunikacji z zaopatrzeniem poszczególnych ogniw  kanału dystrybucji


Remonty mieszkań i domów to nieodłączna część budowlanki. Większość firm głównie zajmujących się remontami, prawie wszystkie zamówienia otrzymuje z rynku wtórnego. Od momentu przystąpienia do Unii Europejskiej bardzo ciekawym działem usług remontowych są remonty kamienic i budynków postindustrialnych. 

Usługi remontowe Łódź - młotek


Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że w Łodzi nie brakuje starych budowli po świetności przemysłu włókienniczego. Daje to ogromne pole do popisu łódzkim firmom remontowym, które mogą przystosowywać te budynki do innych celów.

Usługi remontowe w łódzkich mieszkaniach

Postindustrialne budynki mieszkalne to nic innego, jak modne od kilku lat lofty. Firmy remontowe w tym przypadku przystosowują takie pomieszczenia do zamieszkania przez osoby prywatne. Przystosowanie do zamieszkania jest najbardziej wymagającą częścią remontu postindustrialnego. Tylko nieliczne filmy oferujące usługi remontowe Łódź pozwalają osiągnąć wysoki poziom wykończenia. Wnętrza te są dość charakterystyczne, a ich wysokie sufity i otwarta przestrzeń wbrew pozorom nie jest łatwa do zagospodarowania w odpowiednim stopniu. Jednym z najpopularniejszych stylów jeśli chodzi o wykończenia wnętrz loftów jest retro i glamour, jednak zdecydowanie pierwsze skrzypce gra styl nowoczesny posiadający w swych założeniach właśnie otwarte przestrzenie i minimalistyczny wystrój.

Usługi remontowe dla łódzkich firm

Przestrzenie postindustrialne są także bardzo popularne jeśli chodzi o wykańczanie wnętrz w firmach. Usługi remontowe w tym wypadku tyczą się przede wszystkim wnętrz biurowych. Firmy przyjmując klientów i partnerów biznesowych chcą wywierać pozytywne wrażenie, a właśnie takie wnętrza to obecnie jeden ze sposobów na wywarcie pozytywnych wrażeń. Zaletą takich budynków jest także fakt, że wnętrza są w dużej mierze przystosowane do uruchamiania średnich firm produkcyjnych. Łódź ma ogromne szanse rozwojowe, a także same firmy oferujące usługi remontowe mają pole do popisu, jednak problemem może być brak inicjatyw władz lokalnych.

Prezenty pod choinkąCzas świąt Bożego Narodzenia często kojarzy nam się zamiast z przyjemną, rodzinną atmosferą i relaksem z ciężką pracą, sprzątaniem całego domu i nocami spędzonymi przy garach w kuchni. Co roku obiecujemy sobie, że tym razem rozłożymy sobie prace domowe na raty i zaangażujemy do nich całą rodzinę. Niestety często brakuje nam zdyscyplinowania i silnej woli, aby zaplanować te działania wcześniej i jak zwykle robimy wszystko w ostatniej chwili. A wystarczy dobrze rozłożyć przygotowania świąt w czasie, by uniknąć przedświątecznej gorączki.

3-4 tygodnie do świąt

Już miesiąc przed świętami warto zaplanować dokładnie gdzie spędzimy święta i w jak szerokim gronie. Dzięki temu możemy już teraz ustalić menu i przydzielić obowiązki poszczególnym osobom. Dobrą opcją dla zapracowanych jest również zamówienie gotowych dań z firmy cateringowej, jednak zamówienie musimy złożyć już miesiąc przed wigilią. W tym czasie musimy również zacząć rozglądać się za prezentami dla wszystkich, którzy będą z nami w czasie świąt.

Tydzień do świąt

Już teraz możemy się zająć lepieniem pierogów i uszek do barszczu, a następnie wrzucić je do zamrażarki. Z podobnym wyprzedzeniem możemy również upiec pasztet i ugotować świąteczny bigos z kapustą i grzybami. Tydzień przed świętami warto pomyśleć również o sprzątaniu w szafkach i umyciu okien. Jeżeli kupiliśmy już prezenty możemy je zapakować. Warto również już teraz kupić alkohol, słodycze, orzechy i marynaty, czyli produkty, które na pewno się nie zepsują.

Wigilia wigilii

Wigilia wigilii, czyli dzień przed najważniejszą kolacją w całym roku. W tym dniu powinniśmy znaleźć czas, aby razem z całą rodziną wybrać się po choinkę, a następnie ubrać ją i przystroić. Warto również zrobić resztę zakupów, kupić karpia i go oporządzić. Dzień przed wigilią powinniśmy również wysłać życzenia do wszystkich dalszych i bliższych znajomych, z którymi już się nie zobaczymy.