Wiele młodych mam na początku swojej wielkiej przygody z macierzyństwem czuje się przytłoczone ogromem nowych obowiązków. Z każdej strony słyszą setki dobrych rad i czują się zdezorientowane, bo nie wiedzą co tak naprawdę będzie najlepsze dla ich dziecka. Czy powinny słuchać rad swoich babć, czy raczej zawierzyć najnowszym badaniom promowanym w mediach i czasopismach dla kobiet. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów jest ostatnio temat karmienia niemowląt.

Niemowlak

Karmienie piersią

Najbardziej naturalnym sposobem karmienia noworodków jest oczywiście karmienie piersią. Tak stworzyła człowieka natura i nasze małe ssaki są przystosowane do spożywania mleka mamy. Zawiera ono wszystko czego potrzebuje nasz maluch. Na początku mleko jest bardziej wodniste, dzięki czemu zaspokajane jest pragnienie dziecka. Po kilku minutach ssania pojawia się mleko właściwe – bardziej tłuste, dzięki któremu dziecko się najada i przybiera na wadze. Mleko matki jest dla dziecka najlepsze, gdyż zawiera przeciwciała, które chronią je przed wieloma chorobami.

Mleko modyfikowane

Nowoczesne, wyzwolone kobiety, które są aktywne zawodowo często nie chcą karmić piersią. Powodów takiego zachowania jest bardzo wiele. Alternatywą dla karmienia naturalnego jest podawanie dziecku mleka modyfikowanego. Producenci zapewniają, że dzisiejsze mieszanki są bardzo zbliżone do mleka matki, a nawet zawierają więcej witamin i składników odżywczych. Ich największą wada jest jednak to, że nie zawierają przeciwciał, a więc nie chronią dziecka przed chorobami.

A może mleko krowie?

Nasze babcie niejednokrotnie dziwią się, że zamiast drogiego mleka modyfikowanego nie podajemy naszym dzieciom zwykłego mleka od krowy. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy nie produkowano specjalistycznych mieszanek dla niemowląt, jeżeli nie karmiono piersią, dziecko dostawało mleko krowie lub kozie. Wielu ludzi się na takim pokarmie wychowało, jednak najnowsze badania wykazują, że mleko krowie może prowadzić do wzdęć i kolek, a tego zdecydowanie nie chcemy dla naszych pociech.

OponaSamochody stały się nieodłączną częścią naszego życia. Każdego roku na polskich drogach przybywa ich tysiące, niestety tysiące osób także każdego roku ginie w wypadkach samochodowych. Dlatego też tak istotną kwestią jest dbanie o bezpieczeństwo podczas jazdy autem.

Bezpieczeństwo za kierownicą, to odpowiedni styl jazdy, dostosowanie do warunków na drodze, wyposażenie samochodu, ale także dbanie o ogumienie. Opony to jedyny element łączący asfalt z samochodem, tylko za pośrednictwem styku gumy i drogi przekazywany jest napęd, a także siła hamowania. Dlatego też warto pochylić się nad problemem przyczepności.

Rodzaj gumy

Wszystkie opony są w większości wykonane z gumy, to także ona ściera się podczas hamowania i zwykłej jazdy. Nie powinien być zaskoczeniem fakt, że opony ścierają się szybciej jeśli mieszanka z której są wykonane jest bardziej miękka. Miękkie mieszanki charakteryzują się jednak także lepszą przyczepnością. Im opona twardsza, tym powinna wystarczyć na więcej sezonów, jednak traci na przyczepności. Znalezienie balansu w tej kwestii zwykle jest uzależnione od stylu jazdy.

Rodzaj bieżnika

Bieżnik, czyli specjalnie wyprofilowane wgłębienia w oponie, spełniają niezwykle istotne zadanie – odprowadzają wodę (w różnych stanach skupienia). Wydawać by się mogło, że im większa powierzchnia stykająca się z asfaltem, tym przyczepność jest lepsza. Tak faktycznie się dzieje, jednak dobrze to działa jedynie na idealnie wyczyszczonych powierzchniach i suchym asfalcie. Wszelkie zanieczyszczenia dostające się pomiędzy oponę a asfalt pogarszają bowiem drastycznie przyczepność. Najbardziej jednak widoczne jest to w przypadku mokrej nawierzchni. Bez odprowadzania wody przez bieżnik, pomiędzy oponą a asfaltem tworzy się warstwa wody, która powoduje poślizg – tzw. aquaplaning.

Firma remontowa Łódź - wkrentyUsługi remontowe- kiedy słyszę to określenie moje samopoczucie staje się po prostu gorsze. Zapewne każdy z was spotkał w swoim życiu partaczy którzy zajmują się remontami, zapewne każdy z was narzekał na źle wykonane prace remontowo-wykończeniowe , mi też to się zdarzyło i to niestety kilkanaście razy.

Nieuczciwe firmy remontowe – jak unikać?

Dzisiejsze firmy świadczące usługi remontowe są niestety nieodpowiedzialne w pogoni za pieniędzmi robią klientów na szybko i odwalają fuszerkę co dla mnie jest niedopuszczalne. Jak sprawdzić czy firma jest rzetelna – najlepiej wybrać fachowców z polecenia, popytać znajomych którzy niedawno robili remont, a dodatkowo warto zabezpieczyć się umową która zagwarantuje nam święty spokój kiedy kolejny raz okaże się że wybraliśmy złą firmę do wykonania remontu mieszkania. Remonty są potrzebne i w końcu robimy je po to aby cieszyć się nowoczesnym wnętrzem, gdybyśmy chcieli zrobić remont po łebkach zrobilibyśmy to sami, niestety często zdarza się sytuacja że mieszkania wyremontowane przez prywatne osoby wyglądają lepiej niż te którymi zajmowała się profesjonalna firma. Warto zatem pamiętać aby przed wykonaniem remontu sprawdzić referencje firmy którą wpuścimy do mieszkania.

Ce-Mar jako przykład dobrej firmy remontowej Łódź

Znalezienie dobrej firmy remontowej jest także trudne w Łodzi. Remonty kamienic, mieszkań czy domów to chleb powszedni dla firmy Ce-Mar – działa ona głównie na terenie Łodzi i okolic. Pierwszy element, który pozwala określić czy firma faktycznie ma duże doświadczenie to zdjęcia w galerii. Ce-Mar to firma remontowa Łódź, która przedstawia prawdziwe zdjęcia realizacji. Nie są to remonty przeprowadzone przez inne osoby, a także po jakości fotografii widać, ze nie są one przerabiane, aby przekonać ewentualnego klienta. Łódzka firma remontowa Ce-Mar to idealny przykład specjalistów w branży remontowo-wykończeniowej.

Rozrzucone banknotyPosiadasz rachunek w banku od wielu lat? Od pewnego czasu zauważasz, że kosztuje Cię on zbyt wiele? W każdej chwili możesz zastąpić go tańszym. Jak to zrobić?

Po pierwsze porównaj oferty kilku banków. Zastanów się, czy w innym banku będziesz płacić mniej. Musi to być decyzja przemyślana. Pomocne Ci będzie odwiedzenie placówek banków lub odwiedzenie ich stron internetowych. Kiedy już wybierzesz odpowiedni dla Ciebie bank skonsultuj go z najbliższymi (może ktoś posiadał konto w tym banku i nie był z niego zadowolony?). Następnie wybierz się do placówki, w której chcesz założyć rachunek. Założenie go zajmuje kilkanaście minut. Możesz też pomyśleć o koncie internetowym, żeby płacenie rachunków stało się łatwiejsze.

W wybranym banku złóż pisemną dyspozycję przeniesienia rachunku. Pracownicy banku będą pomocni w tej czynności. Ten dokument poinformuje ZUS, Urząd Skarbowy i wszystkie wskazane instytucje o zmianie numeru rachunku.

Przenieś też wszystkie usługi płatnicze na nowe konto, by móc już tego samego dnia dokonywać wszystkich możliwych operacji

Pamiętaj, że założenie konta internetowego może przynieść wiele korzyści – przede wszystkim nie trzeba już płacić za przelewy. Jest to zatem oszczędność.