Agresywne dzieckoCoraz częściej media donoszą przerażające informacje o przestępstwach popełnianych przez młode osoby. Są to zarówno nastolatki, a także zdarza się, ze również dzieci. Przyczyn takiego zachowania może być bardzo wiele od chęci przypodobania się grupie rówieśników, poprzez zaniedbania wychowawcze rodziców do zainteresowań małoletnich osób treściami nieprzeznaczonymi dla ich grupy wiekowej, które znajdują w mediach, między innymi w telewizji, a także w internecie. oczywiście nie można przerzucać odpowiedzialności na wyżej wspomniane media, ponieważ narzędzia te nie są niebezpieczne, jeżeli tylko są właściwie użytkowane.

Odpowiedzialność rodziców

Należy raczej uwrażliwić rodziców i opiekunów na to by wykazywali większe zainteresowanie tym, czym zajmują się ich pociechy i starali się ukierunkować ich zainteresowania na właściwy tor. Młodzi ludzie często agresywnym zachowaniem chcą zwrócić na siebie uwagę rodziców, którzy niestety poświęcają im zbyt mało uwagi, nie interesują się ich potrzebami przez co zaniedbują swoje podstawowe obowiązki, jakimi jest właściwa opieka rodzicielska.

Psychologia to nauka, która pomaga żyć – jednym pomaga zrozumieć czego chcą od życia, innym ułatwiają kontakt z drugim człowiekiem, jeszcze innym pomaga wyjść z depresji. Psychologia mówi także (i jak najbardziej namawia do tego) jak ożywić swoją codzienność.

Psychologia na tak


Psychologia na tak

Bardzo skuteczną metodą, która do tego prowadzi jest metoda – bycia na tak. Spora część społeczeństwa boi się zmian, boi się poznawać nowych ludzi, boi się także zwiększyć tempo swojego życia myśląc, że przyciągnie tym samym jakieś nieszczęście. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest praca i wiele czynników wywołujących stres.Prawda jest jednak taka, że zaprzestanie ciągłego mówienia „nie” na różne propozycje niesie wiele ciekawych, ożywczych i uspakajających wydarzeń.

Zalety bycia na tak

Kiedy mówimy „tak” – poznajemy nowych, ciekawych ludzi, poznajemy miejsca o których nie mieliśmy pojęcia, bierzemy udział w przeróżnych wydarzeniach. A to wszystko uaktywnia nas, sprawia, że jesteśmy pełni energii, werwy, chęci do życia. Pójdźmy do parku, gdy ktoś nam to proponuje, idźmy na spacer z sąsiadem, pojedźmy z kimś do miasta, w którym jeszcze nie byliśmy. Nawet poradnia psychologiczna Płock, mieszcząca się pod adresem Kolegialna 47 lok. 5, 09-400 Płock, proponuje niektórym pacjentom właśnie ten rodzaj terapii. Psycholodzy i całe poradnie psychologiczne zwykle jednak ostrzegają przed nadużyciami tego typu sposobów, o czym z resztą opowiada film „jestem na tak!” z Jimem Carreyem w roli głównej.

Labradory to niewątpliwie wspaniałe psy rodzinne, pozbawione agresji… są jednakże warunki, które muszą spełnić właściciele.

Po pierwsze najważniejszą kwestią jest to, czy jesteście Państwo w stanie zapewnić psom odpowiednio duży wybieg tzn. ogród.
Labrador potrzebuje bardzo dużo ruchu. W przeciwnym wypadku może go rozpierać energia, a co za tym idzie może narobić właścicielom sporych problemów. Labki kochają także wodę, więc jeśli w pobliżu znajduje się jakaś rzeczka, staw to niewątpliwie jest to kolejny argument do tego by przyjąć pod swój dach psa tej rasy.

Kolejną sprawą jest wyszkolenie. Retrievery oprócz ruchu potrzebują także zajęć umysłowych. W końcu wykrywanie narkotyków, znajdowanie ludzi pod śniegiem to ich pierwotne przeznaczenie.

W tym celu można udać się z psem do specjalisty od szkolenia, jednakże nie jest to regułą.
Poświęcając psu 15 minut dziennie na zajęcia umysłowe można nauczyć go wielu przydatnych komend, nauczyć zachowania wobec innych zwierząt czy też ludzi. W internecie znajduje się mnóstwo poradników dotyczących tresury psów z których można bezpłatnie skorzystać.

Labradory to psy kochające ludzi, a przede wszystkim dzieci. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić psa z małym dzieckiem samego. Labrador świadomie nie jest w stanie nie złego uczynić, ale nie można zapominać, że tak duży i silny pies może, niechcąco, w zabawie, dziecko przewrócić, popchnąć albo przywalić swoim ciężarem.

Podsumowując jako właściciel psów rasy labrador mogę jak najbardziej polecić tą rasę dla dzieci, jednak jak już pisałem trzeba mieć odpowiednie warunki by pies był szczęśliwy. A szczęśliwy pies to szczęśliwa rodzina.