WypadekSamochodowe ubezpieczenie OC to jeden z największych wydatków, które co roku musi ponieść właściciel pojazdu. Ceny polis są różne i zależne od wielu czynników – pojemności silnika samochodu, wieku kierowcy, bezszkodowej jazdy, zawsze jednak są znacznym uszczupleniem domowego budżetu. Ten przykry obowiązek warto jednak oceniać jako niesamowitą gwarancję bezstresowej jazdy.

Czytaj dalej >>

KomputerPozycjonowanie stron internetowych to wciąż w naszym kraju świeża dziedzina marketingu. Kiedy spojrzymy na wiedzę dotyczącą pozycjonowania wśród osób prowadzących własne biznesy, zauważymy bardzo wielu z nich o pozycjonowaniu wie mało, część w ogólnie nie słyszała.

Żyjemy aktualnie w globalnej wiosce, gdzie Internet odgrywa ogromną rolę. Książki telefoniczne zastąpiła wyszukiwarka internetowa i to tu poszukujemy informacji o interesujących nas produktach i usługach. Nie da się zatem ukryć, że brak widoczności Twojej firmy w sieci może skutkować brakiem sukcesu Twojego biznesu.

Jak zatem stać się widocznym w sieci? Tu właśnie ogromną rolę odgrywa pozycjonowanie stron internetowych. Faktem jest, że wyszukiwarka internetowa odgrywa w naszym poruszaniu się w sieci ogromną rolę. To w niej szukamy interesujących nas informacji i to ona stanowi często pośrednika między nami, firmą, a klientem.

Tak jak my posiadamy stronę internetową, tak i posiada ją nasza konkurencja. I rozpoczyna się e-konkurencja. Wygrywa ten, który na kluczowe dla swojego biznesu słowa kluczowe jest wyższej w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron internetowych to proces mający na celu „wywindowanie” strony internetowej jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie rozpoczynamy od optymalizacji strony www. Optymalizacja polega na sprawieniu, aby strona stała się przyjazna wyszukiwarką. Główny nacisk położony jest tutaj na kod strony oraz atrakcyjną i ciekawą dla użytkownika treść. Dzięki optymalizacji wyszukiwarka szybciej i łatwiej odnajdzie naszą stronę i doda ją do swojego indeksu.

Drugi proces to zdobywanie linków zewnętrznych do naszej witryny. Mówiąc inaczej, im więcej serwisów linkuje do naszej strony, tym nasza strona zdobywa na wartości. Początkowo można na przykład stronę dodać do katalogów stron internetowych, który w sieci jest bezliku.

PracaWielu pracodawców, szefów, liderów czy nawet samych pracowników głowi się nad tym, co zrobić by praca była szybsza oraz efektywniejsza. Pomóc w tym mogą proste mechanizmy psychologiczne – jak chociażby zjawisko facylitacji społecznej. Brzmi groźnie i tajemniczo, ale jest dobrze znana psychologom społecznym. Działanie tego mechanizmu polega na wywołaniu napięcia, spowodowanego obecnością innych osób w otoczeniu. Dzięki temu napięciu, wykonywane przez nas czynności są szybsze i lepsze – innymi słowy mówiąc – praca jest efektywniejsza i sprawniejsza.

Facylitacja społeczna zawsze skuteczna?

Rzecz tyczy się niestety tylko czynności, które dobrze znamy i potrafimy wykonywać. To znaczy, że matematyk będzie liczył szybciej, na przykład wśród innych matematyków. Gdyby zaś nakazać mu czynność, którą robić ma po raz pierwszy, w której nie czuje się dobrze ( na przykład naprawienie samochodu), obecność innych osób będzie działała odwrotnie – swoiste napięcie spowoduje obniżenie pewnych zdolności. Pracodawca zgodnie z tym powinien więc tak organizować pracę swoich podwładnych, aby zadania sprawdzone, rutynowe, wykonywali wspólnie – pójdzie szybciej. Jeśli zaś stawia się przed pracownikami obowiązki wymagające kreatywności lub nowych umiejętności, każdy powinien mieć osobny kąt do pracy.

Pomoc psychologa

Pracodawcy coraz częściej decydują się na stosowanie psychologicznych technik poprawiających efektywność pracowników. Self-Esteeo psycholog Płock, to gabinet oferujący możliwość zastosowania techniki Bio-Feedback. Umożliwia ona zwiększenie możliwości mózgu. Takie techniki są także stosowane przez psychologów dziecięcych w celach wczesnego pobudzania rozwoju intelektualnego, a także przy leczeniu zaburzeń jak ADHD.